Į

                                                                                                                

                         

                                                     

Elektroninis dienynas

 (8 427) 61 075

Info@kprc.lt  

KPRC facebuke Kelmė ;
Tytuvėnai 


Balandžio 28-osios pavakarę Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje įvyko jaukus ir šiltas VšĮ Kelmės PRC klubo „Be rėmų“ antrojo kūrybos almanacho „Be rėmų – ŽODŽIO rėmuose“ sutiktuvių renginys.

Klubo įkūrėja ir vadovė Dalia Griškevičienė, paklausta apie klubo atsiradimo istoriją, papasakojo, kad 2006 m. įkurtas Jaunojo kūrėjo klubas po ketverių metų peraugo į „Klubą be rėmų“, nes pagal šio nuostatus nebuvo galima apjungti visų mokyklos kūrėjų. Šiuo metu 32 klubui priklausantys „berėmukai“ yra vienaip ar kitaip susiję su VšĮ Kelmės PRC – jie yra arba dabar besimokantys, arba buvę mokiniai, jų tėvai ar net vaikai, mokyklos darbuotojai ir jų šeimų nariai. Klubo nariai „išsibarstę“ ne tik po visą Lietuvą, bet ir po užsienio šalis, tačiau visus juos vienija noras „perprasti Žodį“ ir kūrybos džiaugsmas.

Per ne vienerius klubo gyvavimo metus jo narių kūryba publikuota spaudoje, įvairiuose kituose leidiniuose, sudėta į savo jėgomis „išleistus“ almanachus – „Turiu, ko neturiu“ (2011 m.), „Tyloje skęsta alkanos mintys“ (2013 m.). Praėjusiais metais dienos šviesą išvydo pirmoji klubo „Be rėmų“ knyga „Žinojimo lašai“, į kurią sudėti įvairios tematikos haiku (sudarė Kristina Jankūnienė).

Šių metų kovo pradžioje klubiečiai pasidalijo džiugia naujiena, jog Nepriklausomų rašytojų sąjungos leidykla išleido antrąją klubo „Be rėmų“ knygą – solidų almanachą „Be rėmų – ŽODŽIO rėmuose“, kuriame sudėta 10-ties skirtingo amžiaus ir patirčių literatų kūryba. Leidinyje dominuoja poezija, bet yra ir prozos kūrinių.

Almanacho sutiktuvių vakare savo kūrybą skaitė viena aktyviausių klubo „Be rėmų“ narių, šiuo metu Šiauliuose gyvenanti Kristina Jankūnienė ir jos sūnus Lukas Jankūnas, puikiai kelmiškiams pažįstama literatė, visuomenininkė Janina Skeberdienė, Viktoras Rimkus bei pati klubo vadovė D. Griškevičienė. Negalėjusiųjų į renginį atvykti autorių Ritos Andriuškaitės, Virgilijos Petrošienės, Marijos Šimaitytės, Simonos Budraitienės ir Andželitos Pumputienės eiles paskaitė „berėmukė“ Kamilė Miliauskaitė, bibliotekos darbuotojos Nijolė Kančauskienė ir Nijolė Stamburienė. Skambėjo V. Rimkaus ir Dariaus Dargio atliekami muzikiniai kūriniai.

„Berėmukus“ ir jų energingąją vadovę, šio almanacho sudarytoją ir redaktorę D. Griškevičienę sveikino gausus būrys svečių: Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nariai, „Poetų Pievelės“ administratorė Renata Valatkienė, Kultūros, meno ir mokslo asociacijos „Kultūros menė“, Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“, Pakruojo literatų klubo „Židinys“, Radviliškio literatų klubo „Jonvabalis“, Šiaulių literatų klubo „Verdenė“, Šiaulių rajono literatų asociacijos „Indraja“, Tytuvėnų kūrybinio klubo „Austėja“ atstovai, Kelmės rajono literatų klubo „Vieversys“ prezidentas Viktoras Gulbinas, Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos direktorė Rita Grišienė, bičiuliai.